– Powiatowy konkurs recytatorski klas I – III

W tym roku wszystkie siedem gmin naszego powiatu wysłało swoich reprezentantów na organizowany przez nas Konkurs Recytatorski klas I – III, stawiając jury przed karkołomnym niemal wyzwaniem :). 18 kwietnia 42 uczestników zaprezentowało nam swoje interpretacje znanych i lubianych utworów – zarówno tych klasycznych, jak i z bardziej współczesnego repertuaru. WSZYSCY byli zwycięzcami już od początku, decydując się na występ na scenie przed tak liczną publicznością i deklamując utwory ze swadą i całkowitym zaangażowaniem. WSZYSTKIM gratulujemy odwagi i umiejętności!

Po prezentacjach jury ruszyło dokonać niemal niemożliwego, czyli wyboru laureatów. Po burzliwej naradzie i podjęciu niełatwych decyzji zdecydowało, co następuje:

1 miejsce ex aequo zajęli Adela Niewęgłowska ze Szkoły Podstawowej „Cogito” w Zgorzelcu i Mieszko Zarzycki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu.

Dwa drugie miejsca zajęły: Laura Wiewióra ze Szkoły Podstawowej w Dłużynie Dolnej i Zofia Markowska ze Szkoły Podstawowej w Żarskiej Wsi.

Na trzecim miejscu na podium stanęli: Antonina Cerobska ze Szkoły Podstawowej w Łagowie i Miłosz Rędziak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku.

Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Smolarek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bogatyni oraz Maciej Szcześniak ze Szkoły Podstawowej w Działoszynie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym: rodzicom, nauczycielom, szkołom i instytucjom kultury za przygotowanie dzieci i udział w naszym konkursie!

Do góry