– Taki CYRK!

Od dwóch lat w naszym Domu Kultury regularnie odbywają się jedyne w swoim rodzaju warsztaty cyrkowe dla różnych grup wiekowych, oferujące zajęcia żonglerki, monocyklu, akrobatyki w parach i na chustach, klaunadę, oraz młodzieżowe variete. Zajęcia co roku kończy wiosenny, finałowy pokaz, w którym młodzi artyści prezentują nabyte umiejętności – i co roku jest ich coraz więcej!


Działania stowarzyszenia KulturBrücken Görlitz wynikają z przekonania, że cyrk to wspaniałe narzędzie do nawiązywania porozumienia pomiędzy ludźmi różnych krajów, kultur i języków.
Od 10 lat stowarzyszenie organizuje polsko-niemieckie warsztaty cyrkowe dla dzieci oraz młodzieży ze Zgorzelca i Görlitz, oferując w sumie 11 różnych kursów dla dzieci w wieku od 0 do 16 lat. Co roku
bierze w nich udział ponad setka dzieci. Zajęcia, na których zawsze obecni są tłumacze(-ki), odbywają się po obu stronach Nysy pod okiem instruktorek (-rów) z Polski lub Niemiec.
Oprócz systematycznie prowadzonych zajęć, latem dzieci z Polski i Niemiec uczestniczyć mogą wspólnie w obozie CYRKUS im Sommer / w lecie. To atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu – w gronie rówieśników, w międzynarodowej grupie, pod namiotami i z dyżurami w kuchni. To również możliwość doświadczenia zajęć prowadzonych w nurcie pedagogiki cyrku, w których nacisk położony jest na twórczość, kreatywną współpracę, zaangażowanie i samodzielność.

Współpracownicy (-czki) stowarzyszenia pakują także czasem CYRKUSowe walizki i wyruszają z warsztatami lub pokazami do różnych instytucji lub na różne imprezy.

Warto poznać ich bliżej!

Do góry