– C.D.N.

cdn…

Ciąg dalszy nastąpił… To tytuł najnowszej wystawy w galerii MDK. Do prezentacji swoich prac zaprosiłam ”absolwentów” pracowni plastycznej „Pod kopułą”.
To ciekawa wystawa, bo pokazuje jaką drogę przeszli adepci pracowni plastycznej w zdobywaniu kolejnych wtajemniczeń w różnych kierunkach plastycznych.
Pierwsze kroki stawiali w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu na zajęciach plastycznych, jako dzieci lub młodzież później w liceach plastycznych, na Akademiach Sztuk Pięknych lub innych artystycznych uczelniach.
Niektórym nie udało się kontynuować tej drogi, ale nie porzucili malowania i nadal doskonalili swój warsztat, by w przyszłości pokazać swoje niezwykłe umiejętności.
To wielka duma i przywilej, że my jako dom kultury i pracownia plastyczna „Pod kopułą” możemy powiedzieć, że byliśmy na tej drodze młodych ludzi, wspieraliśmy ich, pomagaliśmy rozwijać ich pasje i talenty.
Inspirowaliśmy i tworzyliśmy przyjazny klimat, gdzie wszyscy czuli się jak u siebie. Nadal odwiedzają nas, a niektórzy już jako dorośli ponownie tworzą w naszej pracowni z czego bardzo się cieszymy.
Serdecznie zapraszamy na wystawę, na której prezentujemy prace 16 artystów:

Oskar Szewczyk – ur.2004 r., uczeń III klasy Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze. Interesuje się historią, polityką, psychologią, filozofią, religią i architekturą. Maluje bieżące wydarzenia łączone z historią danego miejsca. Miał dwie indywidualne wystawy w MDK w Zgorzelcu i w Galerii Handlowej Plaza.

Karolina Radziun – ur.2000 r., ukończyła Liceum Plastyczne we Wrocławiu, licencjat na ASP w Szczecinie. Aktualnie studiuje na grafice projektowej na tej samej uczelni. Interesuje się komiksem, legendami i historią. Miała jedną indywidualną wystawę w MDK w Zgorzelcu z cyklu „Młodzi i Zdolni”

Karolina Krumpholz – ur.1998 r., absolwentka kierunku mediacji sztuki na ASP we Wrocławiu. Obecnie jej ulubionym medium są farby olejne oraz tusz na skórze. W malarstwie dąży do przedstawienia wizji swojego wykreowanego świata, będącego alegorią rzeczywistości.

Kacper Rudnik – ur.2001 r., absolwent PLSP w Jeleniej Górze. Obecnie studiuje malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Interesuje się sztuką od najmłodszych lat. Rysunek i malarstwo jest dla niego narzędziem, dzięki któremu ma wrażenie, że świat wokół niego, który go przeraża a zarazem fascynuje staje się zrozumiały. Ma wtedy poczucie, że udało mu się coś stworzyć bardziej trwałym, niemal że wiecznym. Zazwyczaj to, co tworzy jest próbą nadania formy własnym uczuciom, ideom, które w danym czasie go frapują. Jego największą inspiracja jest człowiek. Miał wystawy indywidualne w MDK w Zgorzelcu i Jeleniej Górze.

Oskar Górski – ur.2003r., absolwent Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na specjalizacji jubilerstwo. Planuje studiować grafikę na ASP we Wrocławiu. Interesuje się rysowaniem zwierząt. Fascynuje go bogactwo kolorów i różnice między gatunkami. Jego ulubioną grafiką jest akwarela i malarstwo olejne. Nie boi się eksperymentować. Zajmuję się także grafiką komputerową, gdzie tworzy na tablecie obrazy, które wyglądają jakby stworzone były na płótnach.

Róża Jawor – ur.1993 r. studiowała architekturę wnętrz na ASP we Wrocławiu, absolwentka grafiki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Interesuje się fotografią, kolarstwem, hokejem. Prowadzi własna firmę projektową.

Sylwia Marciniak – ur.1999 r. maluje od najmłodszych lat, samouk. Początkowo rysowała portrety, krajobrazy pastelami. Próbowała swoich sił w akwareli i akrylu. Szukając tego, co jest najbliższe jej sercu i wrażliwości, tworzy teraz realistyczne krajobrazy i portrety zwierząt. Stało się to jej największą pasją i znakiem rozpoznawczym. Jej obrazy powstają z niezwykłą precyzja i dbałością o każdy szczegół. Utalentowana artystycznie – śpiewa i gra na gitarze. Miała jedną indywidualną wystawę w MDK w Zgorzelcu.

Weronika Szmigiel-Szewczyk – ur.1996 r. studiowała przez rok malarstwo na ASP we Wrocławiu. Ukończyła kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Jej ulubione techniki to malarstwo olejne, pastel oraz technika mieszana. Maluje od kiedy pamięta. Interesuje się sztuką, medycyna i filmem.

Aleksandra Fitas – u.2001 r., studiuje historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jej zainteresowania oscylują wokół szeroko pojętej sztuki i kultury. Bliskie jej jest złotnictwo, które zachwyca magią szczegółów. Uwielbia zwiedzać muzea i odkrywać wszystko co związane jest ze sztuką. W wolnych chwilach tworzy swoje zaczarowane światy i kosmosy zamykając je w ramach  obrazu. Ulubiona technika to rysunek cienkopisem oraz malarstwo olejne. Miała jedną indywidualną wystawę w MDK w Zgorzelcu.

Maria Ilczyna – ur.1995 r. studiowała charakteryzację na Beauty Art., uzyskała licencjat z grafiki komputerowej na PJATK w Gdańsku. Magisterium na gdańskiej ASP. Interesuje się szeroko pojętą fantastyką, tatuażem oraz behawiorystyką  zwierząt – zwłaszcza kotów. W wolnych chwilach szydełkuje i piecze chleb. Obecnie mieszka w Zgorzelcu i pracuje jako grafik komputerowy.

Andrzej Korytkowski – ur.1986 r., samouk, maluje od kiedy pamięta. Obecnie mieszka we Wrocławiu, pracuje jako grafik komputerowy. Tworzy własne fantastyczne światy. Ceni sztukę przenikającą do życia codziennego, surrealistyczną, ale harmonijną w tworzeniu. Inspiruje się naturą, mitologią oraz emocjami. Po za malarstwem interesuje się fotografią grafiką, kulturą dalekiego wschodu oraz rzemiosłem. Miał jedna wystawę indywidualną w Afirmacji w Zgorzelcu.

Katarzyna Ochońska – ur.1983 r., studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim historię sztuki. Aktualnie kontynuuje ją na Uniwersytecie w Gdańsku. Interesuje się sztuką głównie malarstwem, literaturą oraz naturą.

Łukasz Marcin Lat – ur.1987 r, samouk, maluje od dziecka. Ulubionym tematem jego obrazów jest portret w technice olejnej lub w ołówku.

Katarzyna Hercuń – ur.2002 r, studiuje architekturę wnętrz na ASP we Wrocławiu.

Patrycja Górska – ur. 2004 r., maluje od niespełna trzech lat, samouk. Studiuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu kierunek ochrona środowiska. Dopiero w czasach pandemii odkryła w sobie potrzebę malowania. Tworzy obrazy z pogranicza świata fantazji, maluje krajobrazy zamieszkałe przez człowieka nie skażone jego ingerencją. Interesuje się przyrodą, światem zwierząt, jeździectwem konnym oraz meteorologią. Miała jedną indywidualną wystawę w MDK w Zgorzelcu.

Patryk Szawuła – ur.2001 r., studiuje na kierunku media kreatywne na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu. Interesuje się sztuką, muzyką, poezją, psychologią i gotowaniem.

Do góry