– Wystawa Ewy Domańskiej

Ewa Domańska-Dziemidowicz wieloletni plastyk Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, przepracowała w nim 20 lat, tworzyła scenografie do Teatru Bajek, niezliczone dekoracje na różne imprezy: Dni Zgorzelca, Festiwal Grecki i inne. Prowadziła Galerię Miejskiego Domu Kultury, w której aranżowała wystawy, a przez 20 lat było ich dziesiątki.
Opiekowała się grupą Euro-Art, zrzeszającą plastyków polskich i niemieckich, razem uczestniczyli w wielu plenerach i wystawach.
Przez wiele lat intensywnej pracy, gdzie tylko czasami mogła znaleźć czas na własną twórczość, wróciła do Miejskiego Domu Kultury na zajęcia dla dorosłych w Pracowni Plastycznej „Pod Kopułą”.
Tu rozpoczął się jej powrót do twórczości własnej. Wcześniej malowała pejzaże, fantazyjne portrety kobiet, architekturę w akrylu. W Pracowni spróbowała suchej pasteli i ta wciągnęła ją tak dalece, że stworzyła cykl martwych natur, które można podziwiać na tej wystawie.
Mnie osobiście zachwycają swoją kompozycją, uproszczeniem formy i sposobem malowania pastelą. Za każdym razem, gdy na nie patrzę cieszę się z kolorów i niebanalnej kompozycji, odczuwam radość z odnalezienia stylu swojej emerytowanej koleżanki.

Agata Szmigiel 

Zapraszamy do MDK Zgorzelec do obejrzenia prac Ewy Domańskiej – Dziemidowicz prezentowanych na jej autorskiej wystawie. Codziennie od godz. 14 do 20.

Do góry