– Klub miłośników gier logicznych

„Klub Miłośników Gier Logicznych i Terenowych” już w marcu zaprosi młodych mieszkańców Zgorzelca (11-14 lat) o zainteresowaniach matematycznych na cykl warsztatów stacjonarnych i terenowych, podczas których aktywne spędzanie przez nich czasu wolnego nabierze całkiem nowego wymiaru.
Dzięki propozycji mądrej, kreatywnej rozrywki stanowiącej alternatywę dla wszelkiego typu uzależnień (narkotyki, alkohol, komputer, social media) młodzi ludzie doświadczą tego, że wysoki poziom adrenaliny można sobie zapewnić nie szkodząc zdrowiu.
Uczestnicy projektu będą mieli możliwość nawiązania relacji w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, w atmosferze zabawy, dzielenia się wiedzą, współpracy i wzajemnej pomocy, bez typowo szkolnej rywalizacji. Chcemy także wykształcić u nich umiejętność organizowania wolnego czasu w przemyślany sposób nie tylko dla siebie, ale dla innych członków rodziny, kolegów i koleżanek.

CO, GDZIE i KIEDY?
15 i 29 marca, 12 i 26 kwietnia, 10 i 24 maja (środy), godz.17.00-18.30, MDK Zgorzelec, sala nr 9„Łamigłówki? To lubię!” – warsztaty stacjonarne, podczas których uczestnicy: poznają różnego rodzaju interdyscyplinarne gry i łamigłówki logiczne (gry: Set, Digit, Mathable, Lettera, Słowny Master Mind, Kółko i Krzyżyk na planszy bez ograniczeń, Gra Niom i Nim, itp. łamigłówki: Sudoku, Kakuro, Obrazki logiczne, Piramidy, Wielokropki, Łamigłówki architekta, zagadki i zadania logiczne), stworzą różnego rodzaju ciekawe bryły i łamigłówki geometryczne (exagon, kartka o 6 stronach, „samowstający” dwunastościan foremny), rozegrają mini turnieje ww. gier i łamigłówek.
prowadzenie – Urszula Białach

22 marca, 19 kwietnia, 17 maja (środy) godziny popołudniowe „Orientuj się !” – warsztaty terenowe, które będą obejmowały w szczególności: przeszkolenie uczestników z orientacji w terenie za pomocą, planu, mapy i przedmiotów terenowych, udział w grze miejskiej w obrębie Zgorzelca oraz w grach terenowych na terenie parku koło MDK, parku wokół Zalewu Czerwona Woda,tworzenie takich gier przez członków grupy dla pozostałych jej uczestników, wykorzystanie w grach terenowych łamigłówek poznanych podczas zajęć stacjonarnych.
prowadzenie – Urszula Białach, Iwona Foltyn

3 czerwca (sobota) w godz. 11.00-13.00 – zakończenie projektu na Zalewie Czerwona Woda w Zgorzelcu – rodzinna gra terenowa przygotowana przez uczestników projektu

O PROWADZĄCYCH
Urszula Białach– nauczycielka matematyki z wieloletnim stażem, pasjonatka gier i łamigłówek logicznych, doświadczona organizatorka gier terenowych i imprez na orientację
Iwona Foltyn – organizatorka m.in. leśnych warsztatów dla rodzin z dziećmi w projektach prowadzonych przez Fundację

ILE TO KOSZTUJE?
Udział w projekcie jest BEZPŁATNY… co nie znaczy, że bezwartościowy BEZPŁATNY UDZIAŁ każdego uczestnika niesie za sobą wartość czasu i pracy osób zaangażowanych w powstanie projektu. Jeśli więc zgłosisz swoje dziecko do udziału w projekcie, a jednak nie będzie ono mogło w nim uczestniczyć, daj nam koniecznie wcześniej znać.

ZAPISY i INFORMACJE
Liczba miejsc ograniczona do 16. Obowiązują zapisy, tylko poprzez wysłanie wiadomości na email: fundacjatwojadroga@gmail.com
O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Zgorzelec.

Do góry