– Halo, tu emdek! Halo kultura!

Miło nam poinformować, że podpisaliśmy właśnie umowę z Narodowym Centrum Kultury na realizację projektu grantowego pod nazwą “Halo tu emdek! Halo kultura!”. W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w projekcie systemowym pn. Konwersja cyfrowa domów kultury, nasza placówka otrzyma kwotę 153 600 zł na zakup urządzeń i oprogramowania pozwalających nam lepiej prezentować naszą ofertę kulturalną w internecie!

Osią, na której chcielibyśmy osnuć całość projektu „Halo, tu emdek! Halo kultura!” będzie radio internetowe. Nazwiemy je Radio Zgorzelec i będzie ono głównym przekaźnikiem treści i kanałem komunikacji z odbiorcami kultury w mieście Zgorzelec, powiecie zgorzeleckim, a dzięki nieograniczonym zasięgom internetu także w całej Polsce, czy świecie. Chcemy, żeby to było radio nowoczesne, a więc nie tylko takie, które wpuszcza do sieci jedynie muzykę. W planach mamy uruchomienie m.in. transmisji live video z naszego studia, do którego będziemy zapraszać gości i które pozwoli nam realizować nagrania audio-wideo z przeprowadzonych rozmów, czy zrealizowanych programów.

Radia Zgorzelec będzie można słuchać (i oglądać) poprzez naszą stronę internetową www.mdk.zgorzelec.eu, profil miejskiego domu kultury na Facebooku oraz własny kanał na YT. Na potrzeby internetowej rozgłośni utworzymy także nowy profil na portalu FB, który nazwiemy Radio Zgorzelec, gdzie oprócz transmisji poszczególnych audycji, czy wydarzeń będziemy zamieszczać newsy i informacje dotyczące kultury, miasta, czy samorządu.

Sama ramówka, czyli program Radia Zgorzelec będzie oparty na aktywności, która wynika ze statutowej działalności MDK Zgorzelec. Znajdą się więc w niej live’y z zajęć popołudniowych z młodzieżą, transmisje i retransmisje z imprez organizowanych przed dom kultury (koncerty, pokazy, spektakle, spotkania z interesującymi ludźmi. Uruchomieni internetowego radia wiąże się także z nabyciem nowych kompetencji cyfrowych i medialnych przez pracowników MDK zaangażowanych w projekt.

Do góry