– NFF… jednak we wrześniu

W Zittau, 18 maja, miał się rozpocząć 18. Nyski Festiwal Filmowy. Jednak ze względu na sytuację pandemiczną, również w 2021 r. termin festiwalu musiał zostać przesunięty. Wyselekcjonowane do tegorocznej edycji filmy będzie można obejrzeć, a w części wydarzeń programu towarzyszącego uczestniczyć od 16 do 19 września. Pokazane zostaną m.in. produkcje z konkursów filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych oraz cykl tematyczny „Mother Europe“.
W konkursie głównym festiwalu na najlepszy film fabularny rywalizować będą po trzy produkcje z Polski, Niemiec i Czech, które opowiadają m.in. o życiu młodych ludzi i ich dorastaniu. Na zakończenie zwycięska produkcja otrzyma od Saksońskiej Ministerki Sztuki „Filmową Nagrodę Trzech Krajów“ o wartości 10.000 euro. Również w konkursie na najlepszy film dokumentalny rywalizować będzie w sumie dziewięć produkcji, które w krytyczny sposób analizują relacje między pokoleniami lub między człowiekiem a naturą. Nagroda w tym konkursie wynosi 5.000 euro i jest ufundowana przez kampanię lokalną „So geht sächsisch.“
Pełny program i najnowsze informacje na temat Nyskiego Festiwalu Filmowego dostępne są na stronie internetowej: www.neissefilmfestival.net.

Do góry