– 18. Nyski Festiwal Filmowy

Od 18 do 23 maja po raz 18. odbędzie się Nyski Festiwal Filmowy. W tym roku do organizatorów festiwalu z Kunstbauerkino Großhennersdorf wpłynęło blisko 600 zgłoszeń.

Filmy zawalczą o miejsce w trzech konkursach oraz jedenaście Nyskich Ryb, kultowych statuetek festiwalu. Wśród zgłoszonych produkcji z Polski, Czech i Niemiec znalazły się filmy fabularne opowiadające o życiu i dorastaniu młodych ludzi, filmy dokumentalne, które w krytyczny sposób ukazują relacje między pokoleniami oraz między człowiekiem a naturą, a także filmy krótkometrażowe. O tym, które produkcje znajdą się w programie festiwalu, będzie wiadomo na początku kwietnia.
18. Nyski Festiwal Filmowy zgodnie ze swoim tegorocznym mottem „Mother Europe“ koncentruje się na kwestiach, które łączą wszystkich Europejczyków – na korzeniach idei europejskiej, kształcie dzisiejszej Europy i na pytaniu, jak mogłaby wyglądać jej przyszłość.
Uroczystość otwarcia 18. Nyskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się 18 maja w Teatrze Gerharta Hauptmanna w Zittau. Uroczysta ceremonia wręczenia nagród planowana jest na 22 maja w Filmtheater Ebersbach.

Aktualne informacje dostępne są online: http://www.neissefilmfestival.net

Do góry