– 25 lat Dziecięcego Teatru Baśni

Scheduled Dziecięcy Teatr Baśni

Aż trudno w to uwierzyć, ale pierwsi mali aktorzy Dziecięcego Teatru Baśni sami już mają dzieci, które z powodzeniem mogłyby zostać… małymi aktorami. To już bowiem od 25 lat w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu działa i cieszy oczy najmłodszych i tych starszych widzów swoimi spektaklami Dziecięcy Teatr Baśni.
Założyła go w 1992 roku Alicja Stankiewicz. Aż do dziś przez garderoby, kulisy i scenę MDK przewinęło się kilkuset młodych wychowanków DTB, a widzowie mogli oglądać kilkanaście premier. Wielka w tym zasługa właśnie Alicji Stankiewicz, ale i Hanny Kustosz, która przejęła po niej prowadzenie DTB.
Obecnie, od 2010 roku, teatr prowadzi Dorota Baranowska i jak dotąd ma na swoim koncie cztery premierowe spektakle: „Czary mary” w grudniu 2012 roku, „Eliksir prawdy” z maja 2013 roku, „Torebkę, czyli nieoczekiwaną zmianę miejsc” z kwietnia 2014 roku oraz „Pudło” z 2015 roku.
Z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia Dziecięcego Teatru Baśni, podopieczni Doroty Baranowskie pokażą kolejną, piątą premierę. Spektakl nosi tytuł „Wielka podróż” i będzie można go zobaczyć 24 listopada o godz. 18 na scenie – oczywiście – Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, przy ul. Parkowej 1.  Wtedy też będzie okazja do podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do osiągnięcia przez teatr tak dojrzałego wieku –  dla scenografów, dla obsługi technicznej, dla małych aktorów i dla rodziców.

Do góry