– Fantastyczna premiera

Eliksir Prawdy, reż. Dorota Baranowska

Długie miesiące prób, wieczory spędzone na powtarzaniu tekstu. Nie było łatwo pogodzić to wszystko z normalnymi obowiązkami w szkole i w domu. Ale udało się. W sobotę, 11 maja, młodzi aktorzy Dziecięcego Teatru Baśni dali premierowe przedstawienie spektaklu pt. „Eliksir Prawdy”. I wiecie co? Naszym zdaniem, wyszło super!

Zresztą nie tylko naszym. Także zaproszeni na premierę rodzice, rodziny i przyjaciele aktorów, którzy w sobotę szczelnie wypełnili salę widowiskową, byli pod dużym wrażeniem tego, co zobaczyli. Już na wejściu uwagę wszystkich widzów przykuwała niezwykła, kolorowa scenografia spektaklu przygotowana przez Ewę Domańską-Dziemidowicz. Dodajmy przy tym, że wystrój sceny był dynamiczny i zmieniał się w trakcie spektaklu przenosząc widzów z bajkowego lasu do królewskiego zamku za siedmioma górami, rzekami, morzami i czym tam jeszcze za…

Przepiękne były także kostiumy, których nie powstydziłby się żaden profesjonalny teatr. Przygotowali je Janina Grzywacz, Agada Szmigiel i Łukasz Marcin Lat. Sama fabuła – niezwykle prosta, ale i wzruszająca – wymyślona została przez Hannę Kustosz. Przedstawienie wyreżyserowała, wykazując się stoicką cierpliwością, wyrozumiałością, ale też kreatywnością i dużym polotem Dorota Baranowska. Za światło i dźwięk odpowiadał Jacek Kadłubicki, a wszystkie aktorki i aktorów ucharakteryzowali Izabela Stasiak i Łukasz Marcin Lat.

W spektaklu występują: Julia Boreyko, Oliwia Chalupa, Krystian Gołdyn, Hubert Grabowski, Ala Grzęda, Iwetta Jędrys, Magda Jędrys, Wiktoria Kołpaczek, Fabian Kotlarz, Nikola Król, Magda Miękoś, Ola Oleksyn, Natalia Owczarek, Zosia Ratajczak, Weronika Skrzypczyk, Dominika Stasiak, Kornelia Stasiak, Dawid Stępień, Grześ Walenkiewicz, Radek Walenkiewicz i Grzegorz Zosiuk.

Dla aktorów i wszystkich osób zaangażowanych w to wielkie przedsięwzięcie, jakim było przygotowanie spektaklu, WIELKIE BRAWA!

Sobotnia premiera była przedstawieniem zamkniętym, pomyślanym dla gości Dziecięcego Teatru Baśni. Teraz „Eliksir Prawdy” będzie już mogła obejrzeć szersza zgorzelecka publiczność, np. przedszkolaki. I wiecie co? Jesteśmy przekonani, że im się spodoba!

Do góry