– Ranking nr 5, tygodnie 1– 8-15 listopada

1. Zgorzeleckie Spotkania Teatralne

źródło – informacja własna, FB MDK

W domu kultury w Zgorzelcu przez cały listopad odbywają się spektakle teatralne w ramach corocznego cyklu Zgorzeleckich Spotkań z Teatrem. Ze spektaklami nad Nysę przyjeżdżają znakomici aktorzy. Pod zieloną kopułą grali już Jan Janga Tomaszewski i Anna Skubik. Zagrają Stanisława Celińska, Tamara Arciuch, Bartosz Opania, Bartek Kasprzykowski, Wiktor Zborowski i Marian Opania.

 

 

2. Przegrana reprezentacji Polski w piłkę kopaną z Urugwajem

źródło – TVP, internet, media ogólnopolskie

Mecz odbył się w Gdańsku na PGE Arenie, która nie okazała się szczęśliwa dla piłkarzy z orzełkami na piersiach. Przegrali sromotnie z Urugwajem 1:3. I marną tu pociechą jest fakt, że obie drużyny strzeliły tyle samo bramek. Problem bowiem w tym, że nasi popisali się w tym meczu samobójem.

 

3. Multikino wciąż w teorii

źródło – informacja własna

Przeciągają się prace związane z budową – a właściwie z adaptacją – pomieszczeń w galerii handlowej Plaza w Zgorzelcu na kinowy multipleks. Trzy sale kinowe miały być gotowe według optymistycznych założeń już w październiku. Zarządzający galerią zastrzegali jednak, że tempo prac budowlanych zależy od wielu czynników i najbardziej realnym terminem otwarcia będzie grudzień.

 

4. Wygrana PGE Turowa w lidze VTB

źródło – informacja własna

Koszykarze ze Zgorzelca pokonali przed własną publicznością sześciokrotnych mistrzów Kazachstanu w ramach rozgrywek zjednoczonej ligi VTB. Wygrana była bezdyskusyjna – tury pokonały gości z krainy Borata aż 93:66, a ich zwycięstwo nie było zagrożone ani przez chwilę od początku spotkania, od wygranej 31:14 pierwszej kwarty. Było to pierwsze zwycięstwo czarno-zielonych w rozgrywkach VTB.

Do góry