– Dni Zgorzelca 2024

Dni Zgorzelca otwieramy już w piątkowe popołudnie, 21 czerwca. Tym razem zaczniemy nie muzycznie, a teatralnie – spektaklem krakowskiego Teatru Przypadków Feralnych, o nieco przewrotnym jak na początek wakacji tytule: „Lekcja”. Na pełne zabawnych dialogów przedstawienie zapraszamy o godzinie 18:00 do sali widowiskowej MDKu (Ilość miejsc ograniczona).

W sobotę, 22 czerwca, od godziny 17.00 scenę amfiteatru oddamy naszym lokalnym talentom – wystąpią znane nam zespoły muzyczne, a po nich, około godziny 18:45 na scenie pojawią się dziewczyny z grupy Inna Show Cheerleaders Zgorzelec. Zgorzeleckie cheerleaderki jak zwykle rozgrzeją publiczność i przygotują nas na sportowe emocje, których dostarczą najlepsi zgorzeleccy sportowcy nagrodzeni przez Burmistrza Miasta Zgorzelec za swoją całoroczną pracę i osiągnięcia. Po uroczystym wręczeniu nagród w amfiteatrze zagoszczą niepohamowana wesołość, ironia, żart isatyra. Łużycka Noc Kabaretowa, podczas której publiczność bawić będą kabarety Czesuaf, FiFa-RaFa, Formacja Chatelet i Jurki rozpocznie się o godzinie 20:00 i potrwa… tyle, ile będzie trzeba.

W niedzielne (23 czerwca) popołudnie wyspaną i zregenerowaną po nocnej terapii śmiechem publiczność porwą do tańca znane i lubiane muzyczne przeboje. Cover Day rozpoczynamy o 16:00 występem Sax Brass Band, a po nim usłyszymy Janusza Łuczaka, którego wersje znanych utworów podziwialiśmy w telewizyjnym show The Voice Senior. O 18:00 na scenie pojawi się Juicy Pop – jeden z najlepszych zespołów coverowych w Polsce. O 20:00 Dj Dziekan, którego mixy na żywo na YT zna cały kraj! Dużo tanecznej muzyki ale zostawcie troszkę sił bo o 21:00 Nowator sprawdzi „Co tu jest grane?” i czy zgorzelecki amfiteatr potrafi tańczyć „Od lewa do prawa”.

Do góry