– Recital fortepianowy Justyny Chmielowiec

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi, kontynuowała swoje muzyczne wykształcenie w Paryżu, gdzie studiowała w École Normale Supérieure de Musique Alfred Cortot oraz w Schola Cantorum.

Od tamtej pory jej kariera koncertowa prowadziła ją do najbardziej prestiżowych sal we Francji, Polsce, Meksyku, a nawet we Francuskiej Polinezji.
Justyna Chmielowiec miała zaszczyt występować w takich miejscach w Paryżu jak Philharmonie de Paris, Théâtre Marigny, Théâtre Le Trianon, Cercle France-Amériques, Ambasada Polski, Festival Chopin au Jardin du Luxembourg, w Lyon, Marsylii, Nantes, Gap, Tours, w Polsce: Żelazowa Wola, Warszawa, Kraków, na festiwalu pianistycznym w Słupsku i festiwal O.Messiaen’a w Zgorzelcu. Poza granicami Europy jej koncerty odbywały się także w Meksyku – w Teatro Palcco w Guadalajarze, Teatro w Puerto Vallarta, Costa Careyes oraz we Francuskiej Polinezji, na Tahiti i Bora Bora (2023-2024).
Jej imponujący repertuar obejmuje szeroki zakres kompozytorów, od klasycznych mistrzów jak Mozart i Beethoven, poprzez romantyków jak Chopin i Liszt, po impresjonistów jak Debussy i Ravel.
Podczas marcowego koncertu w MDK będziemy mieli przyjemność zagłębić się w fascynujący świat muzyki Debussy’ego, Ravela i Chopina. Ale ten koncert to nie tylko granie nut na fortepianie: Justyna Chmielowiec zabierze nas w muzyczną podróż wzbogaconą przez jej wyjaśnienia na temat inspiracji kompozytorów, własne anegdoty i wizję myślenia muzycznego.
24 marca, godz. 17.30
MDK Zgorzelec
bilety 50 zł/12 euro

Do góry