– Mandoliny i… Kuba Badach

Tradycyjnie, jak co roku, Burmistrz Miasta Zgorzelec, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu i Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów im. T. Grudzińskiego zapraszają na przedświąteczny koncert pt. Melodie pod choinkę.

Koncert odbędzie się w hali PGE Turów Arena, w niedzielę 10 grudnia o godz. 18. Gwiazdą wieczoru będzie Kuba Badach. Bilety w cenie 50 zł do kupienia w MDK Zgorzelec oraz w kasach CSR w Zgorzelcu.

Kuba Badach: wokalista, kompozytor, dziennikarz muzyczny. W 2000 r. ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Zanim rozpoczął karierę solową, występował w zespołach muzycznych Poluzjanci i Globetrotters. Jednak dopiero solowa kariera przyniosła mu prawdziwą popularność. Dwukrotnie otrzymał nagrodę „Fryderyka” dla najlepszego wokalisty roku (2011 i 2012). Jako kompozytor stworzył m.in. ścieżkę dźwiękową do filmu „Ławeczka” i muzykę do polskiej wersji filmu animowanego „Droga do el Dorado”. Jego żona Aleksandra Kwaśniewska pomagała mu pisać teksty piosenek do autorskiego albumu „Oldschool”. Od 2020 r. realizuje się jako dziennikarz muzyczny w autorskiej audycji „Badafonia” w Radiu Nowy Świat. Jest wokalistą doskonale znanym z kolęd i piosenek świątecznym. To właśnie on wraz z Mietkiem Szcześniakiem, Andrzejem Lampertem i Andrzejem Piasecznym wykonał słynną „Kolędę dwóch serc”, która była polską wersją przeboju „Last Christmas”.

Do góry