– Dni Zgorzelca 2023

Jak zwykle w czerwcu, gdy w szkołach ucichnie ostatni dzwonek, w amfiteatrze miejskim przy ul. Parkowej zabrzmi muzyka, zacznie się zabawa. Okazją do niej będą organizowane od lat Dni Zgorzelca. W tym roku koncerty zaplanowano na sobotę (24.06) i niedzielę (25.06).
Na scenie, oprócz znanych i lubianych gwiazd (Lanberry, VERBA, Rubens), wystąpią także te wschodzące jak Antonina, czy projekt muzyczny założony przez Aleksandrę Kosiorek i Mikołaja Suchanka pod nazwą Lunart. Będzie trochę amerykańskiego rockandrolla w wykonaniu Szulerów i dużo światowych szlagierów, które zagra formacja Sax Brass Band.
Dni Miasta będą także tradycyjnie okazją do wręczenia nagród Burmistrza Miasta Zgorzelec dla najlepszych sportowców.
Koncertom w amfiteatrze towarzyszyć będą także atrakcje dla milusińskich: park rozrywek i wesołe miasteczko. Uwagę tych nieco starszych z pewnością przykują stoiska handlowe i gastronomiczne.
Wewnątrz domu kultury działać będzie artystyczna kawiarenka, a obejrzeć będzie można m.in. wystawę filatelistyczną oraz prace zgorzeleckich, modelarzy oraz plastyków z pracowni “Pod kopułą”.
Jeśli tylko dopisze pogoda, pierwszy wakacyjny weekend zapowiada się naprawdę ciekawie!

Lanberry zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2015 roku singlem „Podpalimy świat”, w 2016 wydała debiutancki album „Lanberry”, na którym znalazły się m.in. single „Każdy moment” i „Bunt”. W 2018 wydała album pt. „miXtura”, a w 2020 kolejny pt. „Co gryzie panią L?”. Pochodzący z płyty utwór „Plan awaryjny” otrzymał nagrodę jury w konkursie „Premier” 57. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2022 wydała swój czwarty album studyjny pt. „Obecna.” Współtworzyła także utwory dla innych wykonawców, w tym m.in. dla Roksany Węgiel, Viki Gabor, czy Dawida Kwiatkowskiego.

Piotr Rubik znany jako Rubens od lat funkcjonuje w branży muzycznej. Wcześniej jako uznany gitarzysta i autor piosenek, teraz również jako uzdolniony multiinstrumentalista i wokalista. Jest współtwórcą wielu polskich hitów, m.in. utworów “Złoto” czy “Za daleko” skomponowanych wspólnie z Mrozem. „Piosenki, których nikt nie chciał” to tytuł pierwszego solowego albumu Rubensa, który kilka miesięcy temu podbił serca fanów hitem “Wszystko OK?”.

Do góry