– IV edycja Dni Dziedzictwa nad Nysą

W dniach 21-23 października odbędą się już kolejne, czwarte, działania edukacyjno-kulturalne w ramach polsko-niemieckiego cyklu Dni Dziedzictwa. W programie jest m.in. koncert Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. T. Grudzińskiego (21.10), a także warsztaty średniowieczne dla najmłodszych w Miejskim Domu Kultury (22.10 w godzinach 11:00-16:00), wycieczki po Europa-mieście Zgorzelec/Görlitz (w sobotę i niedzielę 22 i 23.10.) oraz konferencja podsumowująca wszystkie edycje Dni Dziedzictwa w Miejski Dom Kultury (23.10. w godz. 16:00-18:00).

Dni Dziedzictwa nad Nysą to tzw. miękka część projektu unijnego „Pomyśl: Nasze Dziedzictwo – Twoja Przyszłość”, dofinansowanego pieniędzmi Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020, który pozwolił na przeprowadzenie prac rewitalizacyjnych na zabytkowych budynkach MDK oraz  kompleksu Tivoli w Görlitz.

Organizatorzy Dni Dziedzictwa nad Nysą, a to Miasto Zgorzelec, Gmina Ewangelicka Görlitz i görlitzka spółka KulturService, zapraszają do udziału wszystkich zainteresowanych historią miasta i regionu mieszkańców Görlitz i Zgorzelca.

Do góry