– Chopin wieczorową porą

Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert pieśni Fryderyka Chopina. W programie pt. „Chopin wieczorową porą” znajdzie się zbiór dzieł kompozytora op.74 Wystąpią: Agnieszka Drożdżewska – sopran, Dawid Dubec – baryton, Witold Janusz – fortepian.

Agnieszka Drożdżewska jest teoretykiem muzyki i wokalistką. Ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in. Carol Richardson i Ingrid Kremling-Domansky, a ostatnio Ines Salazar we Włoszech. W 2010 r. otrzymała tytuł doktora nauk o sztuce w Katedrze Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie obecnie pracuje na stanowisku adiunkta. Specjalizuje się w badaniach nad dawną muzyką operową na Śląsku.

Dawid Dubec, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego Anny Radziejewskiej oraz w klasie dyrygentury chóralnej Violetty Bieleckiej. Wykonuje dzieła operowe, oratoryjne, kantatowe, pieśni oraz utwory współczesne. Współpracował z Filharmonią Narodową w Warszawie, Operą na Zamku w Szczecinie, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Filharmonią Gorzowską, Filharmonią Szczecińską, Warszawską Operą Kameralną, Narodowym Forum Muzyki.

Witold Janusz ukończył studia pianistyczne w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Włodzimierza Obidowicza w 1998 roku. Specjalizuje się w kameralistyce fortepianowej, a w szczególności w liryce wokalnej, choć jego doświadczenia obejmują także współpracę z instrumentami smyczkowymi i dętymi. Jest laureatem szeregu nagród specjalnych dla pianistów – akompaniatorów. W 2009 roku otrzymał tytuł doktora sztuki.

16 października (niedziela) godz. 18
bilety: 10 zł
MDK Zgorzelec
ul. Parkowa 1

Do góry