– Teatry na Getta

„Kulturą w miasto” tak nazywa się cykl działań podejmowanych przez Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, by przybliżyć mieszkańcom miasta szeroko rozumianą kulturę i sztukę. W tym roku, podobnie zresztą jak w poprzednim, w ramach tych działań będzie można obejrzeć dwa poruszające spektakle, dla których sceną będzie przestrzeń miejska ulicy Bohaterów Getta.

Pierwszy to „Kosmiczna Podróż Guliwera” – spektakl dla dzieci i dorosłych teatru Klinika Lalek. Na magicznym statku Guliwera popłyniemy do gwiazd lecz na podobieństwo meteorytu spadnie z nieba na Ziemię wielkie Kosmiczne Jajo z  informacją dla ludzkości. Niefortunnie uderzy prosto w okręt Guliwera i złamie go wpół. Następnie potoczy się aż do Krainy Liliputów, gdzie nieustannie trwają absurdalne wojny. Teraz tylko Guliwer może pomóc Jaju wrócić na niebo, by spełniła się przepowiednia gwiazd o nowej erze miłości i szacunku wobec wszystkiego i wszystkich.
“Kosmiczna Podróż Guliwera”
teatr Klinika Lalek
niedziela, 7 sierpnia godz. 21

Drugi spektakl to „Echa” w wykonaniu teatru Migro. To przedstawienie bez słów, inspirowane książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny”. Jest impresją na temat Kresów Wschodnich. Opowiada o zapomnianych miejscach, ludziach i przedmiotach, które zostają. Odwołuje się do wspomnień, ale również pamięci przyszłych pokoleń.

“Echa”
teatr Migro
niedziela, 21 sierpnia godz. 18

Do góry