– Muzyka i dobra zabawa

Po pandemicznej, dwuletniej przerwie wracają Dni Zgorzelca. Będzie muzycznie i piknikowo. Zagrają m.in.:

18 czerwca /sobota/ godz. 19
scena przed MDK
koncert „Nabroiło się” na 35 lat zespołu Voo Voo

25 czerwca /sobota/
amfiteatr miejski
godz. 18.00 – Tracy Spencer Shipp
godz. 18.45 – Mirella Puchowska oraz Dantedrugs & SaraH Blue
godz. 19.30 – Nagrody Burmistrza Miasta Zgorzelec dla najlepszych sportowców
godz. 20.00 – Marcin Czersky Czerwiński
godz. 21.00 – Norbi
z wykonawcami gościnnie tańczy zespół Inna Show

26 czerwca /niedziela/amfiteatr miejski
godz. 17.30 – Kwarta w nocy
godz. 19.00 – Marcin Sójka
godz. 20.30 – Baranovski
a także:
– wystawa zgorzeleckich filatelistów – sala konferencyjna MDK
– Teatr Inna Bajka z Krakowa, szczudlarze, gry i zabawy dla dzieci
– wesołe miasteczko Lagron

Voo Voo zespół, który wymyka się łatwym definicjom. Twórczość grupy i jej lidera Wojciecha Waglewskiego wciąż ewoluuje, zmienia charakter, nieustannie zaskakując fanów. Na swoim koncie mają niezliczoną ilość koncertów, ponad 40 albumów oraz współpracę z artystami światowego formatu jak Don Cherry, Nick Cave, czy Twinkle Brothers.
18 czerwca, godz. 19, plac przed MDK

Marcin „Czersky” Czerwiński kompozytor, wokalista i producent. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 2013 roku, w grudniu 2014 ukazał się jego debiutancki album pt. „Chwyć swe marzenia”. Jego piosenki grają m.in. Radio Wawa, RMF Maxxx, czy Radio Eska. Z tym ostatnim odbył wakacyjną trasę Eska Summer City 2019. Wykonuje muzykę reggaeton, afro-pop, dancehall i RnB.
25 czerwca, godz. 20, amfiteatr miejski

Norbi. Jego pierwszy singiel „Kobiety są gorące” z debiutanckiej płyty SAMERTAJM od razu stał się hitem. Kolejne single „Samertajm” (duet z Natalią Kukulską), „Ballada studencka”, czy „Pokręciło się w głowie” udowodniły, że debiut Norbiego okazał się trafiony, stąd najważniejsza nagroda polskiej branży muzycznej FRYDERYK za najlepszą płytę taneczną oraz DANCE MUSIC AWARDS przyznawaną przez DJ-ów, a także PLAYBOX, nagroda dziennikarzy radiowych. To niewiarygodne, ale Norbi śpiewa dla nas już od… ćwierć wieku, a tego lata zaśpiewa także w Zgorzelcu.
25 czerwca, godz. 21, amfiteatr miejski

Kwarta w nocy to zespół, którego założycielami i frontmanami są doskonale znani w Zgorzelcu Aleksander Smardzewski i Emil Smardzewski. Tworzą muzykę pop-rockową i mają już na koncie debiutancką płytę pt. „Szybki S.” Czy ich muzyka przypadnie Państwu do gustu, łatwo się przekonać…
26 czerwca, godz. 17.30, amfiteatr miejski

Marcin Sójka wygrał 9 edycję programu The Voice of Poland, a już rok później jego singiel „Zaskakuj mnie“ dotarł na szczyt notowania airplay, najczęściej odtwarzanych utworów w rozgłośniach radiowych i uzyskał status platynowej płyty. Marcin nie zwalniał tempa – jego kolejny singiel pt. „Dalej“ pokrył sie złotem. W 2019 roku ukazał się debiutancki album artysty „Kilka prawd“. Na festiwalu w Opolu zdobył nagrodę publiczności, do tej pory, na Youtube jego utworów wysłuchało ponad 25 milionów użytkowników!
26 czerwca, godz. 19.00, amfiteatr miejski

Baranovsky 30-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter, znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym” i „Zbiór”, platynową dla „Luźno” i podwójnie platynową dla „Czułego miejsca”, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach.
26 czerwca, godz. 20.30, amfiteatr miejski

Do góry