– Jubileuszowy koncert ZOM

Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego zaprasza na swój kolejny Koncert Jubileuszowy. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się on w hali sportowo-widowiskowej PGE Turów Arena przy ul. Lubańskiej.

Warto zapamiętać tę datę: 30 kwietnia 2022 r. godzina 18.
Bilety do kupienia w MDK Zgorzelec przy ul. Parkowej 1 oraz w kasach CSR przy ul. Maratońskiej.

Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów istnieje od 1989 r. Jej założycielem jest Tadeusz Grudziński. Był on dyrygentem orkiestry do roku 2016 r. Od tego czasu orkiestrze przewodniczy Dominik Lewicki. Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów ze względu na swój charakter i skład instrumentalny (mandoliny, mandole, gitary, akordeony, instrumenty klawiszowe i perkusyjne oraz gitara basowa) była i jest wyjątkowym zjawiskiem muzycznym w kraju i wielką atrakcją poza jego granicami (Niemcy, Francja, Belgia). Jako reprezentant młodzieży Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz zaproszona była przez ambasadorów Polski i Niemiec z Koncertami Bożonarodzeniowymi do Brukseli.Ponad 500 utworów z różnych gatunków muzyki polskiej i światowej zawsze zadziwia słuchaczy, w tym miłośników i znawców muzyki. Od 2000 roku w koncertach mandolinistów uczestniczą znani soliści, gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Niepowtarzalne brzmienie, wysoki profesjonalizm i różnorodność utworów muzycznych sprawiają, że każdy koncert orkiestry w odbiorze widowni jest ważnym wydarzenie edukacyjnym i kulturotwórczym, a w przypadku koncertów organizowanych z udziałem Gwiazd Polskiej Sceny Muzycznej można powiedzieć, że są to wielkie wydarzenia artystyczne. Z orkiestrą wystąpili dotychczas m.in. : Krystyna Giżowska, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Stanisław Soyka, Paulos Raptis, Jacek Wójcicki, Beata Rybotycka, Edyta Geppert, Andrzej Sikorowski i grupa „Pod Budą”, Małgorzata Walewska, Ryszard Rynkowski, Irena Jarocka, Trzej Tenorzy Polskiej Sceny Operowej i Operetkowej, Grażyna Łobaszewska, Anna Faber z zespołem, Irena Santor i Czesław Majewski oraz Grupa MoCarta, Eleni, Zbigniew Wodecki i Grzegorz Turnau, a także zespoły: Skaldowie i Czerwone Gitary.

W tym roku ponownie Koncert Jubileuszowy zgorzeleckich mandolin uświetni Jacek Wójcicki!!!

Artysta ma w repertuarze piosenki pisane głównie przez krakowskich poetów i kompozytorów. Występuje też w scenkach rodzajowych i charakterystycznych oraz parodiach o kabaretowym rodowodzie. Śpiewa zazwyczaj przy kameralnym akompaniamencie skrzypiec i fortepianu, dla ZOM znów zrobi wyjątek!

Jacek Wójcicki jest wokalnym zjawiskiem – uważa Jan Kanty Pawluśkiewicz. – Od wielu lat robi zasłużoną furorę. O wybitnym aktorze dramatycznym mówi się, że potrafiłby zagrać nawet krzesło. Jacek potrafi zaśpiewać nawet tańczący stolik.

Do góry