– Salon z Kliniką…

W czerwcu 1961 roku, podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (International Theatre Institute – ITI) w Helsinkach (działającego pod auspicjami UNESCO) ustanowiony został Międzynarodowy Dzień Teatru, obchodzony od tego czasu rokrocznie 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów (Theatre of Nations) w Paryżu.

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu w ramach tegorocznych obchodów zaprasza do udziału w Teatralnym Salonie MDK, który odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18. Przy kawie i ciasteczkach, w kameralnej atmosferze o teatrze, o swoim teatrze, sztuce, o emocjach i życiu opowiadał będzie Wiktor Wiktorczyk. Wstęp wolny!

Wiktor Wiktorczyk to główny założyciel teatru Klinika Lalek i od trzydziestu lat jego motor napędowy. Wizjoner i reżyser. Prezes Fundacji na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych. Współpracuje z teatrami z Polski i ze świata, jest doświadczonym managerem i organizatorem wielu koncertów, festiwali, warsztatów, imprez artystycznych. Jest także pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci „Dziecinada”.

Do góry