– Aldo Duo na pożegnanie lata

Aldo Duo to Aleksander Stachowski (akordeon) i Dominik Domińczak (klarnet). Artyści przyjadą do Zgorzelca w ramach projektu pod nazwą “Nowe przestrzenie kameralistyki”.

Aldo Duo to z pewnością jeden z najbardziej dynamicznych i kreatywnych zespołów muzycznych młodego pokolenia, wyróżniający się bogatą wyobraźnią i niespożytą witalnością. Pełni wigoru, ikry i zapału muzycy tworzą nowatorską wypowiedź sceniczną odsłaniającą przed odbiorcami nieznane im dotąd oblicza dwóch instrumentów – klarnetu i akordeonu w pełnym ekspresji dialogu.

W programie koncertu znajdą się:

  1. Leszek Kołodziejski – Anthill
  2. Cesar Franck – Preludium, Fuga i Wariacje
  3. Ajde Jano – mel. trad.
  4. Gankino Horo me. trad.
  5. The Freilach Dance – mel. trad.
  6. Leszek Kołodziejski – Animation Movies
  7. Astor Piazzolla – Ave Maria
  8. George Gerhwin – Blues

sobota, 18 września, godz. 18. wstęp wolny.
Uwaga, w sali widowiskowej obowiązuje limit miejsc oraz maseczki.

Aleksander Stachowski ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie akordeonu prof. dr. hab. Zbigniewa Ignaczewskiego.  Artysta ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród muzycznych uzyskanych w międzynarodowych konkursach (blisko 60 konkursów w tym 41 pierwszych, 8 Grand Prix i 4 nagrody specjalne). Muzyk czynnie koncertuje w kraju i za granicą jako solista, kameralista oraz solista z orkiestrami.  Dokonywał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Aktywnie współpracuje z kompozytorami, przyczyniając się do poszerzania oryginalnego repertuaru na klasyczny akordeon koncertowy. Aleksander Stachowski od października 2019 roku jest zatrudniony w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów na stanowisku asystenta w klasie akordeonu.

Dominik Domińczak ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie klarnetu dr. hab. Roberta Stefańskiego. Swoje umiejętności gry orkiestrowej doskonalił pod okiem Aleksandra Romańskiego jako uczestnik V Edycji Programu Akademia Sinfonia Varsovia. Artysta prowadzi wszechstronną działalność artystyczną. Jest pomysłodawcą i założycielem Łowickiego Salonu Sztuki, a także inicjatorem wielu przedsięwzięć artystycznych (m. in. Nowe Oblicza Kameralistyki, Chodź na Sztukę!). Dominik Domińczak ma na swoim koncie ponad pięćdziesiąt nagród zdobytych w licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych, zarówno w kategorii solistów, jak i zespołów kameralnych.

Do góry