– NFF w kinie PozaNova

Kinowa offensywa w naszym kinie PozaNova trwa. Już w ten weekend zapraszamy na seanse w ramach Nyskiego Festiwalu Filmowego.

17.09 (piątek) godz. 17.01
„Jak Bóg szukał Karela” to nowy film dokumentalny w reżyserii Víta Klusáka i Filipa Remundy. Czesi jadą do Polski poznać miłość do Boga, a po drodze bezpośrednio zderzają się z polską rzeczywistością.

17.09 (piątek) godz. 19.01
„Każdy ma swoje lato” reż. Tomasz Jurkiewicz
Kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i rodzinnej tajemnicy. Akcja debiutanckiego filmu Tomasza Jurkiewicza rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny, który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny.

18.09 (sobota) godz. 20.01
„Hura wciąż żyjemy!” prod. polskiej reż: Agnieszka Polska
Film opowiada historię grupy aktorów skupionych wokół charyzmatycznego Reżysera. Aktorzy gotowi są brutalnie rywalizować między sobą o Jego względy, a także żyć razem w grupie przypominającej komunę, byle tylko być bliżej dominującej jednostki. Jednocześnie, w trakcie trwania filmu sam Reżyser jest nieobecny – słyszymy o nim jedynie w rozmowach aktorów, którzy niecierpliwie czekają na spotkanie z Nim.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia bezpośrednio przed każdym seansem.

Do góry