– Legend of Kazimierz

W piątek, 13 sierpnia, zapraszamy na skwer ks. Popiełuszki na kolejny koncert z cyklu “Muzyczne piątki”. Tym razem inaugurujące weekend muzykowanie przeprowadzi formacja LEGEND OF KAZIMIERZ. Początek godz. 18

LEGEND OF KAZIMIERZ to zespół profesjonalnych instrumentalistów – entuzjastów, których połączyła wspólna pasja wykonywania i tworzenia muzyki korzeni, w tym muzyki folkowej i etnicznej. W szerokim repertuarze wykonawczym grupy odnaleźć można oryginalne aranżacje i własne kompozycje inspirowane kulturą żydowską, bałkańską, Bliskiego Wschodu oraz Jewish Gipsy.

Grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy Mateusza Frankiewicza, lidera zespołu, krakowskiego producenta muzycznego i kontrabasisty. Od początku zespół skupia się na aktywnym prowadzeniu działalności koncertowej. Legend of Kazimierz to: Mateusz Frankiewicz – kontrabas, ukulele, saz, wokal / Paweł Iwan – akordeon, wokal / Dawid Czernik – skrzypce, altówka / Mateusz Chmiel – klarnet, duduk, flety, wokal / Jacek Długosz – gitara, ukulele / Tomasz Czaderski – darabuke, cajon, djembe. W Zgorzelcu zespół wystąpi w trio: M. Frankiewicz, Paweł Iwan, Dawid Czernik.

W swojej twórczości Grupa wykorzystuje bardzo szerokie spektrum muzyczne, co jest efektem fascynacji członków zespołu kulturami zróżnicowanych obszarów Azji, Afryki i Europy.  Muzycy czerpią z materiału dźwiękowego i stylistyki charakterystycznej dla Żydów aszkenazyjskich oraz sefardyjskich, inspirują się melodyką i instrumentarium Bliskiego Wschodu (Turcja, Egipt).
Z rodzimego kontynentu artyści upodobali sobie dziedzictwo kulturowe krajów bałkańskich, takich jak Serbia, Bułgaria czy Rumunia oraz muzykę cygańską. Efektem pracy młodych i utalentowanych muzyków jest autorski i niepowtarzalny repertuar, który prezentują podczas licznych występów w kraju i zagranicą.  

Do góry