– No to spływamy!!!

Do 20 lipca wspólnie z Kulturservice Görlitz czekamy na zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w kolejnym „Spływie na byle czym” Nysą Łużycką. Uwaga! W tym roku impreza uległa pewnym modyfikacjom, które po krótce przedstawiają się tak:

1. „Spływ na byle czym”, był do tej pory jedną z atrakcji festynów Jakuby i Altstadtfest. Nie ma w tym roku Jakubów, nie ma Altstadtfest, a „Spływ na byle czym” zyskał rangę samodzielnej imprezy, która odbędzie się w sobotę, 24 lipca! Start do spływu godzina 16!

2. Start regat odbędzie się z nadbrzeża przy moście Jana Pawła II, a miejsce zbiórki załóg to parking przy Stadthalle po niemieckiej stronie rzeki. Meta umiejscowiona będzie w rejonie skweru Uferpark (tam, gdzie do tej pory było miejsce startu).

3. Dla uczestników zawodów przewidziane są nagrody:
– za zajęcie 1. miejsca – 1500 zł
– za zajęcie 2. miejsca – 1 000 zł
– za zajęcie 3. miejsca – 500 zł

I tu nowość! Przewidziane są także dodatkowe nagrody rzeczowe!

4. Maksymalna ilość dopuszczonych do spływu załóg to 16 (osiem polskich i osiem niemieckich). Każda załoga otrzyma zwrot udokumentowanych kosztów budowy “byle czego” (czyli dopuszczonej do spływu przez organizatorów konstrukcji pływającej) do wysokości 100 euro.

5. Na zgłoszenia załóg czekamy pod adresami:
– j.pawul@zgorzelec.eu – adres mailowy dla uczestników z Polski,
– waschtrog-regatta@goerlitz.de – adres mailowy dla uczestników z Niemiec

REGULAMIN SPŁYWU NA BYLE CZYM 2021

Do góry