– Mandoliny jubileuszowo

Od czasu ostatniego koncertu jubileuszowego Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego minęło już ponad 2 lata. Wtedy, w roku 2019, obchodziliśmy 30-lecie zespołu. W marcu ubiegłego roku koncert został odwołany w związku ze zbliżającą się groźbą epidemii COVID19. Z tego samego powodu spotkanie z publicznością w jego tradycyjnej formie nie może się odbyć także w tym roku. Orkiestra wciąż jednak funkcjonuje, za pośrednictwem internetu odbywają się próby, wciąż powiększa się repertuar zespołu.
Tę pracę, tę pasję dyrygenta i muzyków orkiestry chcielibyśmy Państwu pokazać, a kolejny jubileuszowy koncert orkiestry zaprezentować… w sieci.  – Z przyjemnością zachęcam Państwa do wysłuchania naszego mini koncertu on–line, życząc w imieniu zarówno swoim, orkiestry jak i całego Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, poczucia chociaż namiastki atmosfery panującej podczas corocznych koncertów odbywających się na hali CSR – zaprasza Dominik Lewicki, dyrygent ZOM.  – Obyśmy jak najszybciej mogli znów się zobaczyć podczas tradycyjnego koncertu – dodaje.

Na jubileuszowy koncert Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów zapraszamy w niedzielę, 11 kwietnia o godz. 18 na profil MDK na portalu Facebook.

W programie:
1.H. Mancini – Moon River
2. K. Dębski – Na dobre i na złe –  voc.  Amelia Palacz
3. J. Pachelbel – Kanon
4. B. Szordikowski – Tańce irlandzkie (Introduction, The Wind from the South, The Princes Royal)
5. N. Rota – The Godfhater Waltz – solo na trąbce Hubert Rozbicki
6. P. Simon – The Sound of Silence0

Do góry