– Wiosna w MDK

Zawsze wiosną, największe stacje telewizyjne prezentują swoją odświeżoną ramówkę. Ani my najwięksi, ani my stacja telewizyjna, ale przednówek to pora, kiedy i z naszej strony czas na prezentację nowej ramówki, czyli spisu aktywności, do realizacji których się przygotowujemy i do udziału w których chcielibyśmy wszystkich zaprosić. Bo i okres pandemiczny, który nastał już rok temu i wciąż nam towarzyszy, i remont naszego gmaszyska zmusił nas lekuchno do tego, żeby funkcjonować w systemie “telewizyjnym”, czyli mówiąc wprost zdalnym via profil MDK na portalu Facebook. A tam, w ramach Internetowego Domu Kultury:

– Jak co niedzielę, prezentować będziemy poezję w wykonaniu aspirującej aktorsko, wrażliwej zgorzeleckiej młodzieży pracującej pod okiem Beaty Zygmuntowicz.
– Takoż w niedzielę zapraszać będziemy zamiennie do Salonów MDK, w których mamy zamiar gościć osobowości z naszego regionu oraz do Muzycznych Salonów MDK, w których wiosna upłynie pod nutą dzieł operowych i operetkowych.
– W co drugi piątek, na specjalne audycje o X muzie, zaprosi zainteresowanych Pan Kino, czyli Mariusz Tokarczyk.
– Także w piątki do zwiedzania “wirtualnych wystaw”, na których prezentowana będzie twórczość uczestników zajęć w pracowni plastycznej “Pod kopułą” namawia Agata Szmigiel.
– W każdą środę natomiast zaprosimy wszystkich od obejrzenia wirtualnych zajęć, rotacyjnie – medialnych, plastycznych, tanecznych i teatralnych.

I to jeszcze nie wszystko. W planach mamy także odpowiednie (!) uczczenie Międzynarodowego Dnia Teatru, specjalne koncerty z okazji Świąt Majowych oraz powrót do formuły “niedzielnych lajfów”, w trakcie których na scenie MDK prezentują się lokalni i regionalni instrumentaliści i zespoły muzyczne.

A gdy tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna i pogoda, w majowych planach mamy także wyjście „w teren” i przygotowanie imprezy łączącej doroczny, sportowo-rekreacyjny Piknik Majowy i festyn z okazji Dnia Dziecka.

O szczegółach poszczególnych wydarzeń będziemy informować w kolejnych wpisach.

Do góry