– Zgorzelecki Finał WOŚP

Wszystko (prawie), co chcielibyście wiedzieć o 29. Finale WOŚP w Zgorzelcu, ale nie wiecie kogo zapytać.

Normalnie bylibyśmy już po. Ale że od roku nic nie jest normalnie, wciąż jesteśmy przed i 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dopiero się odbędzie. Nie jak zwykle w pierwszą niedzielę roku, ale w ostatnią niedzielę stycznia. Dokładnie 31 stycznia. I to chyba dobra zmiana, bo 104 wolontariuszy, którzy wyjdą tego dnia na ulice Zgorzelca z puszkami, nie będzie musiało krążyć po pustych przestrzeniach miasta. 31 stycznia to niedziela handlowa, będą więc mogli kwestować w rejonie otwartych marketów i (być może, bo tego dziś jeszcze nie wiemy) galerii handlowych. Jeśli zgłodnieją albo zmarzną… mogą liczyć na gorącą herbatę i ciepłą kanapkę dzięki uprzejmości restauracji McDonalds Zgorzelec. A kto ich nie spotka tego dnia na mieście… Spokojnie. Nie rozpaczajcie. Kwestować do stacjonarnych puszek WOŚP można nawet już. Oto wykaz instytucji i miejsc, które zbierają w tym roku w ramach zgorzeleckiego sztabu WOŚP:

– Centrum Ubezpieczeniowe Unilink, ul. Poniatowskiego
– sklep Mili, ul. Bohaterów Getta
– sklep spożywczy PHU Klaudia Galus, ul. Poniatowskiego
– Strefa Ruchu
– Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Bohaterów Getta
– Miejska Biblioteka Publiczna, filia, ul. Iwaszkiewicza
– Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, ul. Czachowskiego
– Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia TWP, ul. Warszawska
– sklep z akcesoriami samochodowymi Traker24 Zgorzelec/Jędrzychowice

I to nie jest lista zamknięta! Gdyby ktoś chciał jeszcze dołączyć, może się skontaktować z Anetą Hajduczek, szefową zgorzeleckiego sztabu, najlepiej poprzez maila: aneta.hajduczek22@wp.pl

Datki na WOŚP można też dokonywać poprzez wirtualne, internetowe puszki, tzw. eSkarbonki. Jedną z nich zarejestrował Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, znajdziecie ją pod TUTAJ

W MDK Zgorzelec odbędzie się również tegoroczny, wirtualny finał. Odbędzie się w formule „live-stream” na portalu Facebook. Z wiadomych względów (COVID, zamknięte rozporządzeniem Rady Ministrów domy kultury, a poza tym remont MDK Zgorzelec) nie możemy nikogo zaprosić do osobistego udziału w tym wydarzeniu, więc raczej nie przychodźcie. Ale zapraszamy na FB. Tam, 31.01. od godziny 17 do 20, trwać będą wośpowe pogaduchy. Będą prezentowane przedmioty podarowane na aukcje WOŚP przez mieszkańców Zgorzelca, będą występy artystyczne zgorzeleckich uczniów, fragmenty koncertów a także pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu niezawodnego Waldka Woźniaka. Będą też łączenia „na żywo” z wolontariuszami kwestującymi w różnych zakątkach naszego miasta.

Wciąż jeszcze, codziennie od godz. 11 do 13, aż do 25 stycznia można przynosić przedmioty na licytację WOŚP. Jeśli chcecie coś podarować, zapraszamy: MDK Zgorzelec, ul. Parkowa 1, wejście od strony amfiteatru. Tu jednak ważne zastrzeżenie: Wszystkie podarowane dla WOŚP przedmioty będziemy w trakcie finału jedynie prezentować, natomiast wylicytować będzie je można WYŁĄCZNIE na portalu Allegro, na którego internetowy adres będziemy wszystkich w trakcie transmisji bez przerwy odsyłać.

I to chyba tyle. Gdybyście mieli jeszcze jakieś pytania odnośnie 29. Finału w Zgorzelcu, nie krępujcie się. Można je kierować za pośrednictwem komunikatora Messenger do: Anety Hajduczek, Beaty Zygmuntowicz i Janusza Pawula.

Ach! I jeszcze mega ważne: 29. Ogólnopolski Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem: Finał z głową. Tym razem zbieramy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Zbieramy, zbieramy i co z tego mamy?
Dzięki zbiórkom organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, do szpitala powiatowego w Zgorzelcu trafił sprzęt medyczny o łącznej wartości ponad 768 tys. zł. Dodatkowo, w związku z pandemią koronawirusa, Fundacja WOŚP zakupiła do szpitali w całej Polsce ponad pół tysiąca łóżek do intensywnej terapii dla pacjentów COVID. Do szpitala powiatowego w Zgorzelcu trafiło w sumie 14 takich łóżek: 4 szt. typ Evario i 10 szt. typ ItNexo firmy Famed Żywiec.

Do góry