– Jesień pod Zieloną Kopułą

Mimo remontu i mimo tego, że nie wiemy jak dalej będzie się rozwijać sytuacja epidemiczna w kraju, nie odpuszczamy. Oprócz codziennych zajęć popołudniowych dla młodzieży, które startują pod koniec września, chcielibyśmy także zaproponować garść nowych przedsięwzięć kulturalnych adresowanych do szerokiego grona odbiorców. Wszystkie zaplanowaliśmy w formule hybrydowej, tj. z udziałem ograniczonej liczby uczestników na miejscu w naszym domu kultury, ale za to z transmisją na żywo w internecie na portalu Facebook.

  • Prezentację naszej jesiennej „ramówki” chcielibyśmy zacząć od audycji warsztatowych, które w ramach projektu #Kulturawsieci realizowaliśmy codziennie od maja do – bez mała – końca czerwca. Teraz, gdy projekt dobiegł już końca, będziemy je przygotowywać w każdą środę o godz. 17.
    Zaczniemy od warsztatów tanecznych, 23 września, a potem w kolejne środy odbędą się: warsztaty plastyczne (30.09), teatralne (7.10), kinowe (14.10), medialne (21.10), ponownie plastyczne (28.10) i tak… w kółko 🙂
  • Nową propozycją, którą przygotowujemy tej jesieni, są poniedziałkowe rozmowy z aktywnymi, silnymi, wrażliwymi, utalentowanymi (tu każdy może sobie wpisać dowolny przymiotnik o pozytywnym zabarwieniu)… kobietami. Spotkania nazwaliśmy „Babskimi poniedziałkami” (nie mylić z szewskimi!) i będą się one odbywać raz w miesiącu, począwszy od 21 września, a poprowadzi je Janusz Pawul. Naszym pierwszym gościem będzie Elżbieta Lech-Gotthardt, początek zawsze godzina 18. Do udziału w tych spotkaniach będziemy namawiali publiczność, a wstęp będzie możliwy po uzyskaniu wejściówki.
  • „Niedzielne lajfy” to umowny tytuł naszej kolejnej propozycji. Będą to niedzielne, hybrydowe prezentacje lokalnych artystów, zespołów, instrumentalistów, których zaprosimy do nagrania z udziałem publiczności swojego własnego programu internetowego, dzięki któremu będą się mogli wypromować w sieci. Domykamy listę startową, a na „pierwszy ogień” Zaprosiliśmy Wojciecha Pokrzywińskiego i jego gongi (27 września godz.18). Do udziału w „Niedzielnych lajfach” będziemy oczywiście namawiali publiczność, a wstęp będzie możliwy po uzyskaniu wejściówki. Programy z cyklu „Niedzielne lajfy” będziemy organizować jako… miesięcznice, czyli po prostu raz w miesiącu.
  • Wśród jesiennych propozycji nie zabraknie także „Salonów MDK”, które podobnie jak koncerty, odbywać się będą również w niedzielę i również raz w miesiącu. Będziemy zapraszać do nich ciekawych gości i podejmować ciekawe tematy a zainaugurujemy nasz cykl 11 października o godz. 18.
  • Mówiąc o jesieni pod Zieloną Kopułą, nie możemy pominąć listopada, kiedy to tradycyjnie odbywa się u nas cykl imprez, spektakli i koncertów pod hasłem Zgorzeleckie Spotkania z Teatrem. Nie inaczej będzie także w tym roku, jednak z uwagi na zagrożenie epidemiczne większość wydarzeń odbędzie się z ograniczonym udziałem publiczności i w internecie. Nad programem Zgorzeleckich Spotkań z Teatrem jeszcze pracujemy, gdy tylko zostanie domknięty, natychmiast o tym poinformujemy!
Do góry