– Zgorzelecka Domena Kultury

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego „Kultura w sieci”, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 60 milionów zł trafi do beneficjentów w całym kraju na wsparcie i rozwój działalności kulturalnej i artystycznej w sieci czasie epidemii koronawirusa. Wszystkie efekty działań dostępne będą za darmo w Internecie.

Program “Kultura w sieci” spotkał się z ogromnym, największym w historii programów dotacyjnych NCK, zainteresowaniem: zgłoszono łącznie 5 948 wniosków na łączną kwotę przeszło 471 mln zł. Po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej wyłoniono 1 182 zwycięskie projekty. Wśród nich znalazł się także projekt przygotowany przez Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu pod nazwą “Zgorzelecka Domena Kultury”.

Zgorzelecka Domena Kultury zakłada realizację w przestrzeni internetowej zarówno działalności podstawowej domu kultury, takiej jak: zajęcia popołudniowe dla młodzieży, organizacja internetowego konkursu recytatorskiego i konkursu talentów wokalnych, jak i realizację cyklicznych dotąd imprez, takich jak: “Salon pod zieloną kopułą” i  “Muzyczny Salon MDK”.

Zgorzelecka Domena Kultury to także wirtualne (internetowe) spotkania ze sztuką z udziałem profesjonalnych artystów , którzy będą realizować własne audycje. To również wirtualne wykłady dotyczące kultury, sztuki i muzyki. Naszym złożeniem jest,  by w projekcie uczestniczyli artyści i wykładowcy związani ze Zgorzelcem i pochodzący z naszego regionu. 

Do góry