– Internetowy Dom Kultury

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych ze Zgorzelca i… całego świata do naszego Internetowego Domu Kultury. W tych trudnych czasach, które zaskoczyły i co tu dużo gadać – przestraszyły nas wszystkich, postanowiliśmy „nie zawieszać muz na haku”. Zmieniamy jedynie formę naszych z Wami spotkań. Zapraszamy wszystkich na codziennie zajęcia on-line, które realizujemy w formie spotkań na żywo na portalu Facebook.
I tak:

– w poniedziałki – spotkania teatralne
O teatrze, kulisach powstawania spektakli, o klasyce i nowych trendach, o ciekawych spektaklach, które można będzie obejrzeć za darmo w internecie opowie Beata Zygmuntowicz.

– we wtorki – zajęcia rytmiki i tańca
Kto pamięta telewizyjny aerobik w wykonaniu Jane Fondy? Kto nie kojarzy nazwiska Ewa Chodakowska? A my w Zgorzelcu mamy najlepsze połączenie obu tych pań, doprawione jeszcze dużą dozą talentu tanecznego. Kto będzie chciał poćwiczyć, porozciągać się i potańczyć na żywo z Inną Błaszczyk… właśnie znalazł coś dla siebie.

– w środy – zajęcia plastyczne
Świat pasteli, akwareli, ołówka, farb olejnych, ale też mozaiki, batiku, rzeźby, czy ceramiki otworzy przed wszystkimi, którzy będą chcieli w nim trochę pobyć, Agata Szmigiel.

– w czwartki – zajęcia medialne
Na nudne gadki o mediach, prawie prasowym, kodeksie etyki, ale też na praktyczne wprawki z gazet, radia, internetu i tv zaprosi Janusz Pawul. Zaprosi też gości. I powywiaduje.

– w piątki – kinowe podglądanie
Będą gawędy o filmach, reżyserzach :), będą recenzje, jakiś filmbox, cykle tematyczne i propozycje do obejrzenia w kolejnym tygodniu. Wszystko to zbierze i wygłosi namawiając przy tym do internetowego kontaktu Mariusz Tokarczyk.

Wszystkie spotkania rozpoczynać się będą on-line, on time, o godz. 16.

Ale to nie koniec!

W naszym Internetowym Domu Kultury planujemy również wirtualne konkursy: talentów i recytatorski, wykłady o sztuce, koncerty na żywo, wieczory z poezją, głośne czytanie fajnych książek, gości znanych z ekranów i scen, ale też nasze zgorzeleckie osobowości. To wszystko via internet, czasem na żywo, czasem z „puszki”, a jak minister zdrowia pozwoli, to także już z publicznością pod naszą zieloną kopułą. Szczegóły już niebawem! Nie dowiadujcie się! Sami Was poinformujemy!

Do góry