– Muzyka ponad granicami

Scheduled Zapowiedzi

W ubiegłym roku muzycy z okolic Zgorzelca, Görlitz i Zittau razem z Dolnośląskimi Salonami Muzycznymi rozpoczęli wspólny, polsko-niemiecki projekt. Efektem tej współpracy jest m.in. koncert, na który chcemy Państwa zaprosić. W programie muzyka polska, niemiecka i polsko-niemiecka. Głównym punktem programu będzie Rondo a’la Krakowiak op. 14 Fryderyka Chopina na fortepian solo z towarzyszeniem orkiestry.
Koncert będzie premierą nowej wersji Krakowiaka. Usłyszycie go Państwo nie z towarzyszeniem orkiestry, a polsko-niemieckiego Kwartetu Smyczkowego im. Scharwenki. Transkrypcji partii orkiestry na kwartet smyczkowy dokonał na zamówienie Dolnośląskich Salonów Muzycznych Marcin Sztof. Utwór został przekomponowany na potrzeby festiwalu polsko-czesko-niemieckiego “Kunst Umeni Sztuka”, który będzie miał miejsce początkiem kwietnia, ale to Państwo usłyszą go po raz pierwszy w Salonie Muzycznym Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu 23.03.2019. Zapraszamy na godz. 18. WSTĘP WOLNY!

Wystąpią:
Jerzy Owczarz – fortepian
Kwartet Smyczkowy im. Scharwenki
(skład: Ireneusz Rapak – I skrzypce, Annette Rössel – II skrzypce, Reka Szabo – altówka, Leon Szostakowski – wiolonczela)

Program:
1. Philipp Scharwenka (1847-1917)
– kwartet smyczkowy d-moll op. 117
2. Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-47)
– Capriccio: Andante con moto, Op. 81 nr 3
3. Fryderyk Chopin (1810-49)
– Rondo a la Krakowiak op. 14

 

Do góry