– Pasja, portret, mocny kolor

Scheduled Zapowiedzi

Zapraszamy na wernisaż i wystawę malarstwa Urszuli Kamińskiej. Jej prace będzie można oglądać w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu od 14 grudnia. W tym dniu o godz. 17 odbędzie się też wernisaż wystawy.

Urszula Kamińska to malarka i designerka. Finalistka konkursu “be Creative in Warsaw”. Studiowała Architekturę̨ Krajobrazu w Warszawie. Wystawiała swoje prace w Sopocie i Warszawie na PGE Stadionie Narodowym. Rok temu można było obejrzeć́ jej sztukę w epizodycznej Galerii w warszawskim biurowcu Astoria. Obecnie jej obrazy zdobią̨ powierzchnie restauracji STIXX na pl. Europejskim w stolicy. Kamińską fascynuje portret, czego odzwierciedlenie znajdziemy w wielu jej dziełach. W intrygujący sposób łączy też tematykę sportową, fashion i sztukę. Jej styl nie jest łatwy do nazwania. Można się̨ w nim doszukiwać́ nowoczesnego impresjonizmu i POP-artu. Pojawiają̨ się̨ nawet opinie, że Urszula Kamińska to “Warhol w spódnicy”. Tworzone przez nią dzieła mają wyraźnie wyostrzoną kolorystykę, co pozwala podkreślić siłę i charakter malowanej osoby. Artystka zaskakuje formą i odwagą kompozycji. Wyróżnia się zamiłowaniem do koloru i przekazu emocjonalnego w swoich dziełach. Malarstwem Urszuli Kamińskiej zachwycił się sam Sir Richard Branson, założyciel Virgin Group.
Ideą wystawy przygotowywanej w Zgorzelcu jest zaproszenie gości do świata malarki, pobudzenie wszystkich zmysłów i kreatywności. Artystka wierzy, że energia zaklęta w jej obrazach potrafi pozytywnie wpływać na samopoczucie, kreatywne myślenie, a także podnosić odwagę do działania. W Galerii MDK będzie można obejrzeć najbardziej rozpoznawalne dzieła artystki, a także jej nowe obrazy.

Instagram: www.instegram.pl/ula_clarise_art
Facebook: www.facebook.com/urszulakaminska.art
WEB: www.urszulakaminska.com

Do góry