– WOŚP wraca do MDK

Scheduled Zapowiedzi

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Tradycyjnie będzie to niedziela. Po raz pierwszy niedziela niehandlowa. Z tego też względu, po wielu latach organizowania zgorzeleckich finałów w CHR Plaza, zdecydowaliśmy, że tegoroczna orkiestra zagra ponownie w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować w przygotowanie WOŚP 2019 i w samą zbiórkę zapraszamy. Kandydatów na wolontariuszy prosimy o kontakt z Anetą Hajduczek, tel. 787 205 230. Chętnych do zaśpiewania, zatańczenia, pokazania się na orkiestrowej scenie prosimy o kontakt z Beatą Zygmuntowicz, tel. 606 403 599. Tych, którzy chcieliby podarować na aukcje WOŚP jakieś przedmioty zapraszamy do kontaktu z Januszem Pawulem tel. 785 990 353.
Celem zbiórki prowadzonej podczas finału 2019 będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.
W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. W zależności od wyników zbiórki Zarząd Fundacji może zdecydować także o realizacji próśb dotyczących pomocy w większych inwestycjach, jak chociażby wsparcie w wyposażeniu centralnych sterylizatorni czy pracowni MRI. W głównej mierze zbiórka ma jednak umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafić mają tak  zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

W ciągu 26. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln zł.

Do góry