– Świąteczne Mandoliny z Grażyną Brodzińską

Scheduled Aktualności

Znakomita Grażyna Brodzińska, śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa będzie w tym roku gwiazdą grudniowego koncertu Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego z cyklu „Melodie pod choinkę”. Koncert odbędzie się w sobotę, 8 grudnia o godz. 17.30, w hali Centrum Sportowo Rekreacyjnego przy ul. Maratońskiej. Bilety w cenie 30 zł do nabycia już od 15 listopada w:
– MDK Zgorzelec, ul. Parkowa 1, w godz. 8-20,
– CSR, ul. Maratońska w godzinach otwarcia kas.

Grażyna Brodzińska jest córką śpiewaczki Ireny Brodzińskiej i reżysera Edmunda Waydy oraz żoną aktora Damiana Damięckiego. Ma w swoim repertuarze utwory operetkowe, operowe, musicalowe oraz szlagiery światowej muzyki rozrywkowej. Współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Dokonała licznych nagrań telewizyjnych i radiowych. Zagrała wiele pierwszoplanowych ról w operetkach, musicalach i komediach muzycznych, między innymi: Hannę Glawari w operetce pt. „Wesoła wdówka” Franza Lehara, Sylwię Varescu w operetce pt. „Księżniczka Czardasza”  Emmericha Kalmana, Hrabinę Zedlau w operetce pt. „Wiedeńska krew” Johanna Straussa, Anninę w operetce pt. „Noc w Wenecji” Johanna Straussa, Perichola w operetce pt. „Perichola” Jakuba Offenbacha,   Dolly  Galagher Levi w musicalu pt. „Hello Dolly” Jerry Hermana,  Elizę Doolitle w musicalu pt. „My Fair Lady” Fredericka Loewe, Dorothy Brock w musicalu pt. „42nd Street” Harry Warren . W Kammeroper w Wiedniu śpiewała partię Eurydyki w operetce Jacques’a Offenbacha pt. „Orfeusz w piekle” oraz partię Zerliny w operze Wolfganga Amadeusza Mozarta pt. „Don Giovanni”. W Teatrze Wielkim w Warszawie śpiewała gościnnie partię Adeli w „Zemście Nietoperza” Johanna Straussa i partię Kasi w operze Macieja Kamieńskiego pt. „Nędza uszczęśliwiona”. Z Adelą z „Zemsty nietoperza” odbyła również tournee śpiewając z ogromnym powodzeniem w wielu teatrach w Niemczech.
Występowała także gościnie przed publicznością Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Austrii, Anglii, Włoch, Belgii, Izraela, Holandii oraz Australii. Co roku jest jedną z gwiazd Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Szerokiej publiczności jest też znana z telewizyjnego cyklu „Z batutą i humorem” Macieja Niesiołowskiego.

Do góry