– W lutym dla dzieci

„Bajki z Jelonkiem” to kolejna po „Piotrusiu i wilku” propozycja czarnego teatru dla dzieci, którą wyreżyserował Libor Śtumpf i którą będzie można zobaczyć w Zgorzelcu.

Zapraszamy w niedzielę, 24 lutego, na godz. 16. Bilety są już w sprzedaży. Można je kupić od pon. do pt. od godz. 8 do 15.30 w dziale księgowym MDK oraz przez 7 dni w tygodniu, po godzinie 14, w portierni MDK. Nie ma podziału na bilety ulgowe i normalne. Każdy bilet kosztuje 10 zł.

Czarny Teatr to technika lalkarska, w której odpowiednie oświetlenie kryje przed oczami widzów animatorów lalek. Przygody chłopca zwanego Jelonkiem składają się z pięciu opowiastek zakończonych zabawnymi morałami dla dzieci. Zaskakujące sytuacje i mądry dowcip to nie jedyne walory sztuki . Jelonek jest tak dzielnym chłopcem, że przepędza diabły z młyna, uwalnia księżniczkę porwaną przez smoka. Nie straszne są mu duchy z Chojnika, a i Baba Jaga nie potrafi go przechytrzyć. Jednak nie będziemy zdradzać wszystkiego ponieważ czarny teatr potrafi zachwycić nie tylko małego ale i dorosłego widza.

 

Do góry