– Teatralny Listopad

Anna Skubik w spektaklu Fedra

Nie ma już biletów na Mariana Opanię i Wiktora Zborowskiego. Zeszły już także wszystkie wejściówki na spektakl pt. „Pod niemieckimi łóżkami” z Tamarą Arciuch, Bartoszem Opanią i Bartkiem Kasprzykowskim. Miłośników teatru zapraszamy jednak na pozostałe spektakle, które pod zieloną kopułą MDK będzie można zobaczyć w listopadzie w ramach Zgorzeleckich Spotkań z Teatrem.

 

 

4

listopada, niedziela, godz. 18.
Jan Janga Tomaszewski
spektakl pt. „Hey Joe”
Jan Janga Tomaszewski to znakomity aktor i kompozytor. Znany m.in. z seriali „M jak Miłość”, „Na Wspólnej”, czy z filmów „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem” i „Panna Nikt”. Jego spektakl „Hey Joe” to humorystyczna opowieść o miłości, zdradzie, penetracji bytów równoległych i przygodach w tzw. szołbiznesie.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w MDK

9

 listopada, piątek, godz. 18.
WROSTJA w Zgorzelcu
Anna Skubik, spektakl pt. „Fedra”
Spektakl inspirowany mitem Fedry, jako kobiety fatalnej, która przez swoją nieokiełznaną namiętność i miłość do pasierba doprowadza do tragedii i upadku królestwa.
Bilety w cenie 15 zł do nabycia w MDK

16 listopada, piątek, godz.18
Stanisława Celińska
spektakl pt. „Piękny świat”
Dużo przepięknych, mądrych piosenek Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Joanny Kulmowej, Haliny Poświatowskiej, Kazimierza Wierzyńskiego, a także poetki cygańskiej – Papuszy, z muzyką Bułata Okudżawy, Edwarda Pałłasza, Tomasza Bajerskiego i innych. Stanisława Celińska zaśpiewa je dzieląc swój występ na cztery części przypisane wierze, nadziei, miłości i tytułowemu pięknemu światu.
Bilety w cenie 25 zł do nabycia w MDK

23 listopada, piątek, godz. 18
Bartosz Opania, Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski
spektakl pt. „Pod niemieckimi łóżkami”
Teatralna impresja w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego na temat książki Justyny Polańskiej, wydanej w Niemczech pod tym samym tytułem. Bohaterką spektaklu jest polska sprzątaczka wygarniająca wstydliwe brudy spod stereotypowo schludnych łóżek swoich niemieckich pracodawców. Spektakl w dowcipny sposób obala stereotypy dotyczące „tych czystych” Niemców i pokazuje ich słabości i uprzedzenia.
Bilety wyprzedane!

24 listopada, sobota, godz. 16
Teatr Zdrojowy w Jeleniej Górze
spektakl dla dzieci pt. „Piotruś i wilk”
Pełna przygód, kolorowa opowieść dla dzieci, którą w ramach Zgorzeleckich Spotkań Teatralnych zainaugurowany zostanie już po raz kolejny cykl Teatralnej Edukacji Dzieci.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w MDK

30 listopada, piątek, godz. 18
Marian Opania i Wiktor Zborowski
program kabaretowy pt. „Super Duo”
Artyści zaprezentują program, na który składają się piosenki Młynarskiego, Wysockiego i Brela. Są w nim także śmieszne szmoncesy (humor żydowski), zapożyczone ze starych warszawskich kabaretów. Całość występu przeplatana jest zabawnymi anegdotami zza kulis teatru oraz opowieściami z planu filmowego, a także najlepszymi tekstami z kabaretów z lat 60-tych, w tym z Kabaretu Starszych Panów.
Bilety wyprzedane!

W ramach Zgorzeleckich Spotkań z Teatrem, 23-24-25 listopada odbędą się warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, które poprowadzi aktor Teatru Współczesnego we Wrocławiu – Tadeusz Ratuszniak. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w sekretariacie MDK przy ul. Parkowej 1, tel. 75 77 52 415.

 

Do góry